Priebeh vyšetrenia a operácie na klinike Gemini

Priebeh vyšetrenia a operácie na klinike Gemini

Očná klinika Gemini pre vás pripravila video, na ktorom Vás prevedie klinikou a krok za krokom Vám ukáže, čo Vás počas operačného dňa čaká.

Očná klinika Gemini je najväčšia sieť očných kliník v Českej republike, ktorá sa vďaka 30.000 zákrokom ročne radí k tým najväčším v Európe. Každý deň pomáhame ľuďom, ktorí sa rozhodli, že už nechcú byť vo svojom živote obmedzovaní nosením okuliarov či kontaktných šošoviek.

Ako vyšetrenie prebieha?

Po príchode na kliniku vás privítajú zdravotnej sestričky, ktoré si zapíšu vaše osobné údaje. Potom nasledujú krátke prístrojové merania, kde pomocou najmodernejšej techniky lekári získajú presné dáta o Vašom zraku. Zároveň Vám sestrička odovzdá tlačené informácie o laserovej operácii na preštudovanie. Dôkladné vyšetrenie následne vykonáva optometrista a lekár, ktorý spresní Vašu očnú chybu a odporučí najvhodnejšiu metódu korekcie zraku (najčastejšie metódu Femto-LASIK a RELEX SMILE). Pred samotným zákrokom sú vaše oči lokálne znecitlivené iba pomocou kvapiek, nemusíte sa tak báť akejkoľvek bolesti.

Na laserovom sále strávite iba niekoľko minút, počas ktorých sa Vám bude plne venovať skúsený očný chirurg a sálová sestra. Očná klinika Gemini používa pre odstránenie dioptrií a astigmatizmu špičkové lasery, výhradne švajčiarskej a nemeckej výroby, ktoré zaisťujú bezpečný zákrok a stabilný výsledok operácie. Vďaka tomu tiež ponúka doživotnú záruku na výsledok operácie.

Pred odchodom z kliniky si so sestričkami dohovoríte termín kontroly, dostanete zdravotnú správu, pooperačné pokyny a slnečné okuliare na ochranu zraku.

Počas celého svojho pobytu na klinike budete mať na výber z veľkého množstva nealkoholických nápojov zadarmo.

Laserová operácia prebieha ambulantne a Vy po 2-3 hodinách odchádzate so sprievodom v ten istý deň domov. Na druhý deň začína Váš nový život bez okuliarov a šošoviek.