Mikroskop pre zubných lekárov

Mikroskop pre zubných lekárov

Najnovšie ponúkame tiež prístroje pre zubných lekárov, aktuálne mikroskop.

Mikroskopická stomatológia

Mikroskopická stomatológia je mladý obor zubného lekárstva. Pre prácu v dutine ústnej sa využíva operačný mikroskop. Ošetrované zuby či zubné štruktúry sú príliš malé a technológia výkonov príliš zložitá na to, aby oko lekára zvládlo vnímať všetky detaily. Preto je nevyhnutné, aby si ošetrujúci lekár „zväčšil“ ošetrované zuby pomocou optickej pomôcky – operačného mikroskopu.

Výhody použitia mikroskopu pri jednotlivých výkonoch

 • Vyšetrenie chrupu
  Môžeme rozpoznať aj sebamenšie kazy, medzery, u nedokonale zhotovených výplní, koruniek, včas diagnostikovať fraktúry a infrakcie (prasknutie zubov)
 • Výplne
  Dokážeme veľmi presne odstrániť všetku pokazenú zubovinu a sklovinu a celkom precízne upraviť zhotovenú výplň zubov. Výplň dokážeme vymodelovať do najmenších detailov. Výsledkom je vysoko estetická a funkčná výplň.
 • Ošetrenie koreňových kanálikov zubov – endodoncia
  Endodoncia je jedným z oborov, kde má použitie operačného mikroskopu celkom zásadný význam. Vnútorný priestor zubov a koreňové kanáliky sú pre ľudské oko bez optických pomôcok celkom nerozpoznateľné. Operačný mikroskop nám umožňuje mať dokonalý prehľad o vnútornom priestore zubu (koreňových kanálikoch). Môžeme tak kvalitne ošetriť zuby, ktoré by inak museli byť vytrhnuté a dosahovať tak pri ošetrení úspešnosť presahujúcu 96%.
 • Chirurgické výkony (implantológia, sinus lift, augmentacia, parodontologická chirurgia)
  Obmedzíme pooperačné problémy pacienta, celé hojenie je podstatne rýchlejšie
 • Protetika
  Môžeme pracovať veľmi presne, nepoškodíme okolité tkanivo ako je ďasno či sliznica. Mikroskop tiež umožňuje veľmi detailne skontrolovať kvalitu otlačku a presnosť práce. Potom môžeme zaručiť dokonalý výrobok s dlhoročnou prognózou.