Počas desiatich ročníkov získala konferencia vysoké renomé medzi odborníkmi z odboru oftalmológia, ktorých minulý piatok do kongresového centra dorazilo takmer päťsto.

Súčasťou kongresu boli živé prenosy laserovej operácie očí, operácia katarakty a implantácia fakickej šošovky, ktoré boli prenášané zo zlínskej očnej kliniky do sály Kongresového centra a vďaka internetovému vysielaniu do celého sveta. Zo zahraničia bola vysielaná operácia z Focus Eye Center z Bulharska a prednáška doktora Konstantina Kakoulidisa z bratislavskej Fakultnej nemocnice.

Popoludňajší program uviedla niekoľkými piesňami speváčka Bára Basiková, ktorá si za kultúrnu časť vyslúžila potlesk . Počas celého dňa si účastníci vypočuli množstvo prezentácií zaujímavých prípadov z praxe a internetovú diskusiu primára Stodůlky s poprednými očnými chirurgami zo zahraničia vrátane Roberta Bellucciho (bývalého prezidenta Európskej spoločnosti kataraktových a refrakčných chirurgov). Vo foyer kongresového centra mali možnosť vyskúšať si prácu s jedinečným simulátorom očných operácií. Trenažér, ktorého súčasťou sú dve robotické hlavy, na ktorých sa mladí lekári očnej kliniky Gemini zoznamujú s operáciami sivého zákalu a sietnice, je v Česku novinkou. V celej republike sú len dva, jeden na univerzite a druhý na očnej klinike Gemini. O tréning aj porovnanie simulátora so skutočnou operácií bol počas kongresu obrovský záujem.

Významnou časťou programu bolo odovzdanie ocenenia profesorovi Milanovi Izákovi za celoživotný prínos v očnej medicíne. Ocenenie mu odovzdal primár Pavel Stodůlka. “Je našou povinnosťou, aby sme využili naše lekárske znalosti, ktoré nám boli odovzdané a poskytnuté, aby sme pomáhali ostatným. Nemalo by to byť niečím výnimočným, “povedal pri prevzatí ocenenia za celoživotný prínos v očnej medicíne profesor Izák.